Mersu Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. Lüleburgaz Evrensekiz beldesinde 50 dönüm arazi üzerinde 6000 m2 lik kapalı alan üzerinde kurulu tesisinde üretim yapmaktadır.

Mersu Tekstil, modern makine ve ekipmanlarla yüksek kalitede üretim yapmaktadır. Bununla birlikte, tekstil, bobin boyama konusunda uzmanlaşmıştır.

Ürünlerinin kalite standardı, sürekli yenilenen teknolojisi ve yönetimde yenilikçi uygulamaları ile faaliyetini sürdüren firmamız, zengin ürün ve renk çeşidini, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi çerçevesinde müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

Yurtiçi ve yurtdışı pazarlara nitelikli ürün sunmak amacıyla kurulan Mersu Tekstil, çok kısa zamanda üstün bir performans göstermiş ve 2009 yılında yapılan ilave yatırımla aylık kapasitesi 450 tona kadar yükselmiştir.

Başta pamuk ipliği olmak üzere viskon, modal, bambu ve gaze merserize ipliklerin bobin halinde boyama işlemlerinin yapıldığı tesisimiz; laboratuvar, boyama, kurutma ve sevkiyat birimlerinden oluşur.


Laboratuvarımızda, en önemli girdi pamuk için; elyaf uzunluğu, mukavemet, uster değerleri ve rutubet oranı gibi testler yapılmaktadır.


Boyalı iplikte; renk ve abraj kontrolleri, haslık kontrolleri ve müşteri talepleri doğrultusundaki diğer testler Oeko-Tex 100 (Product class I) Standartlarına göre kontrol edilmektedir. Günlük 15 ton kapasiteli tesisimizde, 5 kg. dan 1260 kg. a kadar değişik kapasitelerde Barco Sedomat otomasyon programlı Krantz boya kazanları, bobin pres, Dettin santrfüj, RF Stalam kurutma, Corghi ve Schlaforst aktarma makineleri bulunmaktadır.